Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/18858
Назва: Невизначеність як першопричина ризику діяльності підприємств регіону
Інші назви: Uncertainty as the root of case of risk of regional enterprises activity
Автори: Сарай, Наталія Ізидорівна
Ключові слова: невизначеність
підприємницький ризик
економічний ризик
ризикова ситуація
оцінювання ризику
Дата публікації: 2016
Видавництво: Тернопіль, ТНЕУ, Економічна думка
Бібліографічний опис: Сарай Н.І. Невизначеність як першопричина ризику діяльності підприємств регіону / Н.І. Сарай // Регіональні аспекти розвитку продуктивних сил України. – 2016. – Вип. 21. – С. 34-39.
Короткий огляд (реферат): Визначено зміст невизначеності середовища функціонування підприємства. Доведено, що невизначеність – неповноцінність чи неточність інформації про умови реалізації проектів чи програм, що розробляються на підприємстві, у тому числі пов’язаних з ними витрат і результатів. Обґрунтовано, що невизначеність, пов’язана з можливістю виникнення в ході реалізації конкретного проекту несприятливих ситуацій і наслідків, характеризується наявністю економічного ризику і потребує його оцінки. Охарактеризовано причини виникнення невизначеності та ризику. Доведено, що основними причинами виникнення невизначеності є недетермінованість процесів, що відбуваються на підприємстві та в економічному житті; відсутність повної інформації; вплив суб'єктивних чинників на результати проведеного аналізу (рівень кваліфікації працівників, що здійснюють аналіз тощо); нестабільність ринкової економічної системи. Узагальнено наукові підходи щодо поняття категорії «ризик» та «ризикова ситуація». Визначено основні риси ризику: суперечливість; альтернативність; невизначеність. Обґрунтовано умови для виникнення економічного ризику. Доведено, що економічний ризик має місце при певній зрілості економіки та можливий тільки в тому випадку, якщо є можливість активного керівництва й регулювання економікою. Окреслено причини підприємницького ризику для суб’єктів малого та середнього підприємництва Тернопільської області: неврегульованість політичної кризи в країні та загострення військово-політичного конфлікту на сході України; суперечливість політики підприємницького клімату загалом та регуляторного середовища малого й середнього підприємництва зокрема; відставання Тернопільської області від інших регіонів України стосовно соціально-економічних перетворень; посилення міграційних процесів, наслідком чого є втрата регіоном людського потенціалу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/18858
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Невизначеність_Сарай Н.І.pdf368.88 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.