Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/30933
Назва: НОВІТНІ ВИДИ ГРОШЕЙ: РЕАЛІЇ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ, ОБЛІКУ ТА ОСОБЛИВІСТЬ ОПОДАТКУВАННЯ
Інші назви: NEW KINDS OF MONEY: REALITIES OF THEIR USE, ACCOUNTING AND PECULIARITIES OF TAXATION
Автори: Яковець, Тетяна Аркадіївна
Ковальчук, Юлія Петрівна
Ключові слова: електронні гроші
кртптовалюта
майнінг
нематеріальний актив
Дата публікації: 2018
Видавництво: Інноваційна економіка
Бібліографічний опис: Яковець Т.А. НОВІТНІ ВИДИ ГРОШЕЙ: РЕАЛІЇ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ, ОБЛІКУ ТА ОСОБЛИВІСТЬ ОПОДАТКУВАННЯ /Т.А. Яковець, Ю.П. Ковальчук. - Інноваційна економіка. – 2018. – № 3- 4. – С. 146-152.
Короткий огляд (реферат): Мета. Дослідження проблем використання, обліку, оподаткування електронних грошей та криптовалюти для пошуку шляхів їх подолання й забезпечення ефективного функціонування вітчизняних суб’єктів економічної системи. Методика дослідження. Процес дослідження проводився із застосуванням діалектичного підходу до вивчення нинішнього стану обліку і відображення у звітності новітніх форм грошей та криптовалюти та з використанням методів пізнання: дедукції та абстрактно-логічного пізнання – для визначення сутності електронних грошей; абстрагування і конкретизації – для удосконалення трактування сутності новітніх грошей; групування, порівняння, узагальнення – при вивченні вітчизняного та міжнародних законодавчих принципів щодо регламентації обігу криптовалюти; моделювання – для розробки пропозицій з удосконалення обліку електронних грошей та криптовалюти з використанням плану рахунків. Результати. Визначені основні тенденції впровадження новітніх форм платіжних засобів та здійснення розрахунків електронними грошима й криптовалютою. Встановлено, що процес їх функціонування в рамках національної економічної системи сповільнюється внаслідок невідповідності законодавчого регулювання їх використання. Обґрунтовано шляхи удосконалення Податкового кодексу в частині оподаткування операцій з електронними грошима. Здійснено порівняння національних та міжнародних можливостей застосування криптовалюти в ході здійснення фінансово-господарської діяльності. Наукова новизна. Сформовано методичні підходи ведення обліку криптовалюти національними суб’єктами господарювання в контексті її купівлі, майнінгу та розрахунків за операціями. Практична значущість. Результати дослідження сприятимуть удосконаленню законодавчого обґрунтування сутності та використання електронних грошей, відображення операцій з ними на рахунках бухгалтерського обліку. А також можуть слугувати основою при побудові системи обліку та оподаткуванню криптовалюти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/30933
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
IE 3-4 2018_Яковець Т.А..pdf1.53 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.