Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/31315
Назва: Генезис терміну "гудвіл" у системі фінансового та управлінського обліку
Інші назви: The genesis of the “goodwill” concept in financial and managerial accounting
Автори: Судин, Юлія
Sudyn, Yuliia
Ключові слова: гудвіл
нематеріальні активи
управлінський облік
інтелектуальний капітал
внутрішній гудвіл
Дата публікації: 2018
Видавництво: ТНЕУ
Бібліографічний опис: Судин, Ю. Генезис терміну "гудвіл" у системі фінансового та управлінського обліку [Текст] / Юлія Судин // Вісник Тернопільського національного економічного університету. – 2018. – Вип. 2. – C. 74-83.
Короткий огляд (реферат): Проведено аналіз еволюції терміну “гудвіл” з 1982 р. і донині на основі визначень, поданих у зарубіжній та вітчизняній літературі. Предметом дослідження визначено сукупність концептуальних основ обліку гудвілу на підприємстві. Під час дослідження застосовано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання економічних явищ і процесів: історико-логічний – для виявлення еволюційних підходів до визначення сутності поняття “гудвіл”; узагальнення, групування та порівняння – для дослідження сутності економічних понять і розробки власного визначення; аналіз, синтез, індукцію та дедукцію – при виокремленні основних ознак гудвілу, що характеризують економічну суть поняття. Здійснено огляд визначень терміну “гудвіл” у хронологічній послідовності, використовуючи зарубіжну і вітчизняну наукову літературу. Запропоновано визначення гудвілу, адаптоване до сучасних умов ведення бізнесу та інформаційних запитів користувачів. Досліджено еволюцію концептуальних основ обліку гудвілу, що базується на міжнародних і національних стандартах. Відображено графічно структуру гудвілу відповідно до Міжнародного стандарту фінансової звітності 3 “Об’єднання підприємств”. Встановлено, що наявність гудвілу у підприємства не завжди економічно обґрунтоване та відповідає існуванню нематеріальних переваг. Виявлено суттєву різницю між трактуванням терміну “гудвіл” у бухгалтерському й економічному міждисциплінарних аспектах. Описано спекулятивні причини виникнення позитивної різниці при здійсненні інтеграційних угод, що підтверджує невідповідність економічного визначення гудвілу бухгалтерському. Вказано на необхідність зближення існуючих підходів з метою уніфікації концептуальних основ гудвілу як бухгалтерської категорії. Запропоновано відображати внутрішній гудвіл на рахунках бухгалтерського обліку як економічне втілення нематеріальних переваг, якими володіє підприємство.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/31315
ISSN: 1993-0240
Розташовується у зібраннях:Вісник ТНЕУ 2018 Випуск 2

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Судин.pdf247.92 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.