Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/33633
Назва: Еволюція нематеріальних активів у площині соціально-економічних концепцій розвитку економіки
Інші назви: The evolution of intangible assets in terms of social and economic development concepts
Автори: Ясишена, Валентина
Yasyshena, Valentyna
Ключові слова: еволюція
концепція
нематеріальні активи
інтелектуальна власність
патент
оцінка
Дата публікації: 2018
Видавництво: ТНЕУ
Бібліографічний опис: Ясишена, В. Еволюція нематеріальних активів у площині соціально-економічних концепцій розвитку економіки [Текст] / Валентина Ясишена // Вісник Тернопільського національного економічного університету. – 2018. – Вип. 4. – С. 134-144.
Короткий огляд (реферат): Встановлено, що історичне виникнення прав на об’єкти інтелектуальної власності відбулося на доіндустріальній стадії економічного розвитку суспільства, це пов’язано з впровадженням патентних листів, що були видані в Англії й дали поштовх для подальшого розвитку нематеріальних активів у всесвітньому масштабі. Досліджено соціально-економічні концепції розвитку економіки в історичному розрізі, які викладені в працях таких видатних науковців, як А. Сміт, Ф. Ліст, Ф. Найт, Ф. Махлуп, У. Ростоу, Дж. К. Гелбрейт, Д. Белл, П. Друкер та виокремленні ключові аспекти, які вплинули на еволюцію нематеріальних активів. Вказано, що з концепцій, які викладені видатними вченими встановлено, які розвитку нематеріальних активів сприяє розуміння того, що фактор прогресу – це знання, а розвиток постіндустріального суспільства лежить у безпрецедентному впливі науки на виробництво. Встановлено, що основним виробничим ресурсом постіндустріального суспільства може виступати інформація, тоді як знання залишаються внутрішнім джерелом його прогресу. Зазначено, що в постіндустріальному суспільстві людина розглядається як капітал. Визначено, що вважливе значення та роль інтелектуального капіталу в діяльності підприємств розкривається через професійну майстерність і управлінські здібності персоналу. Обґрунтовано, що на фоні наукових концепцій розвитку економіки видаються нормативні документи, в яких нематеріальні активи починають розкривати як об’єкт обліку, мова йде про бюлетень «Амортизація нематеріальних активів». Значний поштовх для розбудови міжнародної системи охорони інтелектуальної власності внесла розробка Паризької і Бернської конвенцій. Розкрито, що у вітчизняному законодавстві поняття «нематеріальні активи» з’явилося в законодавстві України з 1993 року, де вони розглядалися як об’єкти права інтелектуальної, в т. ч. промислової власності, інші об’єкти права власності та користування, а з введенням П(С)БО 8 у вітчизняне законодавство було вперше наголошено, що нематеріальний актив – це немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований. Зазначено, що сьогодні проходить новий етап розвитку постіндустріального суспільства, що пов’язаний не просто зі стрімким розвитком сфери послуг, освіти і науки, а зі значним примноженням спеціалізованих знань у різних галузях. Обґрунтовано потребу в подальшому розвитку і проведенні досліджень у сфері вивчення нематеріальних активів, які мають значний вплив на формування вартості підприємства і конкурентоспроможність вітчизняної економіки загалом.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/33633
ISSN: 1993-0240
Розташовується у зібраннях:Вісник ТНЕУ 2018 Випуск 4

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ясишена.pdf392.96 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.