Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/38551
Назва: Інструменти стандартизації в системі міжнародної торгівлі України
Інші назви: Standardization Instruments in the System of International Trade of Ukraine
Автори: Давиденко, Ганна Валеріївна
Davydenko, H. V.
Ключові слова: міжнародна торгівля
стандарти
технічні бар’єри в торгівлі
технічне регулювання
технічні регламенти
орган стандартизації
оцінка відповідності
гармонізація
міжнародні стандарти
Дата публікації: 2020
Видавництво: Тернопіль : ТНЕУ
Бібліографічний опис: Давиденко, Ганна Валеріївна Інструменти стандартизації в системі міжнародної торгівлі України [Текст] : дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Ганна Валеріївна Давиденко. – Тернопіль : ТНЕУ, 2020. – 261 с.
Короткий огляд (реферат): Досліджено теоретичні засади й економічну природу стандартів, їх місце та роль у структурі технічного регулювання міжнародної торгівлі. Встановлено, що стандарти є добровільними, а для обов’язкової оцінки відповідності та інших технічних вимог використовують технічний регламент. Виявлено, що основою діяльності міжнародних та регіональних організацій є гармонізація стандартів для спрощення торгівлі. Проаналізовано діяльність національних органів стандартизації окремих країн ЄС та гармонізацію стандартів на міжнародному, регіональному та національному рівнях у межах ЄС. Досліджено перспективність ринків країн Азії, Близького Сходу і Північної Африки, освоєння й розширення яких потребує оцінки відповідності вітчизняної продукції міжнародним стандартам і сертифікатам. Визначено постійно зростаючий вплив на розвиток міжнародної торгівлі приватних стандартів, особливості їх функціонування та перспективи впровадження. Рекомендовано для посилення інституційної спроможності національного органу зі стандартизації: усунути перешкоди на законодавчому рівні щодо його діяльності; привести вітчизняні нормативні документи у відповідність до міжнародних та європейських; вдосконалити роботу технічних комітетів відповідно до практики CEN та CENELEC; активізувати роботу щодо залучення всіх зацікавлених сторін до співпраці та фінансування.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/38551
Розташовується у зібраннях:Дисертації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
diser-davydenko-na-sayt.pdf3.24 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.