Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/50515
Назва: Формування насіннєвої продуктивності пшениці озимої за використання стимуляторів росту
Інші назви: Formation of seed productivity of winter wheat using stimulants
Автори: Диня, Володимир Іванович
Ключові слова: озима пшениця
насінева продуктивність
стимулятор росту
Дата публікації: 2023
Видавництво: Тернопіль, ЗУНУ
Бібліографічний опис: Диня, В. І. Формування насіннєвої продуктивності пшениці озимої за використання стимуляторів росту = Formation of seed productivity of winter wheat using stimulants : кваліфікаційна робота : спец. 201 – агрономія освітньо-професійна програма – агрономія / Володимир Іванович Диня ; наук. керівник к.с.-г.н., доц. В. В. Мороз. Тернопіль : ЗУНУ, 2023. 70 с.
Короткий огляд (реферат): Кваліфікаційна робота націлена на формуванні насіневої продуктивності озимої пшениці при використанні стимуляторів росту. Дослідження проводилися на полях Приватного агропромислового підприємства «Агропродсервіс» у період 2021-2023 рр. на сортах пшениці Фелікс, Катаріна які мали найвищу продуктивність на підприємстві. На сортах пшениці визначалася ефективність внесення регуляторів росту рослин: Aminorost™, Регоплант, Агростимулін, як окремо так і в суміші з антистресовим стимулятором Мегафол. Профілактику насіння здійснювали у фазі виходу в трубку, і при вегетації рослин. Насіння протруювали препаратом Роксіл ультра 120 FS. Повторність варіантів – триразова на ділянках розміром 10×10 м2. Дослід двох факторний. Вході проведених досліджень встановлено, що застосування регуляторів росту мало позитивний вплив на кількість рослин в дослідних варіантах над контрольним і становило до моменту першого аналізу (восени) 2,3-15,7%; до моменту другого аналізу (навесні) – 6,6-27,1%. Використання препарату Aminorost™ дало позитивний результат на відсоток виживання рослин і густоту їх стояння після перезимівлі. У сорті Фелікс – 84,7%, сорті Катаріна – 84,5%, у контролі середній показник становив – 81,4%. Використання препарату Aminorost™ при передпосівному обробітку мало позитивний вплив на кількість зерен в колосі зросла на 1,4 шт., а кількість продуктивних стебел на 1 м2 – на 8 шт. Встановлено, що стимулятори росту мали позитивний вплив на біометричні показники рослин озимої пшениці (висота рослини, довжина колосу). Особливий результат одержано при обробці рослин стимулятором росту Aminorost™ висота рослин коливалась в межах від 93 до 98 см, а довжина колоса –11,0–11,3 см.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/50515
Розташовується у зібраннях:2023-2024 н. р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Диня_Агр -- 2023.pdf1.22 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.