Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/54776
Назва: Модуль edge-обчислень для цифрового розвитку інноваційного виробництва
Інші назви: Edge computing module for digital development of innovative production
Автори: Єднак, Іван Павлович
Ключові слова: Edge-обчислення
цифровий розвиток
інноваційне виробництво
збір даних
попередня обробка даних
зменшення затримки
edge computing
digital development
innovative manufacturing
data asqusition
data pre-processing
latency reduction
Дата публікації: 2025
Видавництво: Тернопіль, ЗУНУ
Бібліографічний опис: Єднак, І. П. Модуль edge-обчислень для цифрового розвитку інноваційного виробництва = Edge computing module for digital development of innovative production : кваліфікаційна робота : спец. 122 – комп’ютерні науки освітньо-професійна програма – комп’ютерні науки / Іван Павлович Єднак ; наук. керівник к.т.н., ст. викл. М. З. Домбровський. Тернопіль : ЗУНУ, 2025. 53 с.
Короткий огляд (реферат): Метою роботи є дослідити та розробити модуль edge-обчислень у контексті розвитку цифрового інноваційного виробництва для зменшення затримок та підвищення продуктивності обробки даних. Методами розроблення обрано: аналіз наукової літератури та існуючих рішень щодо предметної області, методи моделювання і алгоритмічний підхід до вибору діагностичної моделі передбачливої експлуатації обладнання, аналіз і класифікація можливих режимів відмов, їх наслідків та критичності згідно стандарту IEC 60812, розробка спеціалізованих архітектурних рішень на основі мікроконтролера STM32L496 та процесора ARM Cortex-M4, підключення через протокол МОТТ, віддаленого сервера відправки даних data.sparkfun.com. Результатом виконання кваліфікаційної роботи є розробка модуля edgeобчислень, як складової розподіленої комп’ютерної системи, що забезпечує с фільтрацію та попередню обробку, виявлення аномалій, скорочення затримок у передачі та обробці даних; зниження навантаження на хмарні сервіси; стабільної та автономної роботи системи в умовах змінного мережевого середовища. Результати розробки модуля можуть бути використані у галузях смарт виробництв (Industry 4.0) для моніторингу стану обладнання, виявлення дефектів у режимі реального часу, у енергетиці для оптимізації локального енергоспоживання, управління навантаженням, у транспортній інфраструктурі для керування сигналами і контролю дорожньої ситуації.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/54776
Розташовується у зібраннях:2024-2025 н. р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Єднак_КН-41.pdf2.51 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.