Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/28493
Назва: Часові інтервали як стимули в експериментальному методі заміни задачі: нова версія
Автори: Полунін, Олексій
Ключові слова: когнітивна конфігурація задачі
переключення уваги
час
Дата публікації: 2009
Видавництво: ТНЕУ
Бібліографічний опис: Полунін, О. Часові інтервали як стимули в експериментальному методі заміни задачі: нова версія [Текст] / Олексій Полунін // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 109-115.
Короткий огляд (реферат): Когнітивна активізація задачі та експериментальна парадигма для вивчення когнітивних процесів заміни однієї задачі на іншу визначаються як високою актуальністю в останні роки, так і наявністю різних конкуруючих теорій (Allport et al., 1994; Rogers and Monsell, 1996; De Jong, 2000) когнітивної реконфігу-рації задачі. Частково дискусії зумовлені використовуваними експериментальними методами, а саме через те, що в традиційних експериментах усі досліджувані компоненти підготовки задачі є “згорнутими” у часі. Як розв’язок цієї проблеми пропонується нова версія експериментального методу заміни задачі, яка дозволить спостерігати когнітивні процеси долученими до заміни задачі завдяки часовому розповсюдженню процесу її реконфігурації. Центральна ідея цього методу полягає у часовому розповсюдженні декодування імперативного стимулу, тобто у використанні часових інтервалів як стимулів. Метод передбачає також використання інших стимулів, але з тривалістю, що уможливлює розгорнутий перебіг когнітивної конфігурації задачі. Дана стаття присвячена описанню цього методу і тим перевагам, які він може надати.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/28493
Розташовується у зібраннях:Психологія і суспільство 2009, № 2 (36)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Полунін.pdf562.92 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.